ט"ו בשבט אחים גם יחד

0

ט"ו בשבט הוא ראש השנה לאילנות ולפי המסורת הוֹלְכִים הַשּׁוֹתְלִים: רֹן בַּלֵּב וְאֵת בַּיָּד, מִן הָעִיר וּמִן הַכְּפָר, מִן הָעֵמֶק, מִן הָהָר – בְּט"וּ בִּשְׁבָט! בְּט"וּ בִּשְׁבָט!"…

חריש היא עיר חדשה, שתיל צעיר שזקוק לאור וחום כדי להתפתח ולגדול ואף להביא פירות. שכונת מעו"ף היא שכונה חדשה שנמצאת בשלבי סיום של אכלוס 664 הדירות. לכן, פעילות שתסייע לקרב בין הדיירים החדשים היא מצרך חשוב. לכך נועדה הפעילות שמטרתה לקרב בין השכנים בבניין, לגשר, לחבר, להכיר, לפרק מתחים ולנטוע את זרעי החברות והקהילה. אין כמו מעשים טובים כדי לפרק כל מתח ולחבר בין האחד לשני.

מכיוון שעדיין סגר וקורונה החלפתי את הפעילות שתוכננה בחוץ לפעילות ביתית. ביקשתי מפורום הורים צעירים 10 ערכות שאותן הם הכינו לכבוד ט"ו בשבט. הערכה הכילה בקבוק או קופסה ממוחזרת, ערכת קישוט, אדמה ושתיל. 10 משפחות בבניין קיבלו ערכה אחת לכל אחת הכינו עציץ ולאחר השתילה כל משפחה העבירה את השתיל הלאה לאחד השכנים. כבר בזמן חלוקת הערכות לשכנים הרגשתי איך הפעולה הזו שמקיימת את מצוות החג וגם מאפשרת לכל אחד לעשות מעשה טוב למען האחר, גורמת להתרגשות בקרב השכנים.

פעילות כזו היא דוגמה ליחסי גומלין בין אדם לאדם ואדם לסביבה. בפעולה פשוטה גם תרמנו למחזור של בקבוקים וקופסאות שימורים, גם שתלנו והענקנו חיים וגם העברנו הלאה את מעשינו הטובים. זהו אושר גלובלי של הסביבה. פחות זבל, יותר ירוק, יותר אחווה בין בני אדם. פעולה פשוטה שיכולה לתרום כל כך הרבה.

כדי להמשיך את התהליך ולהרחיב אותו מעבר למשפחות של תנופה 6ב' בשכונת מעו"ף קיבלתי מהמרכז לצדק חברתי תקציב לרכישת שתילים ואותם נמנף כדי לעשות פעילות בששת הבניינים ברחוב תנופה 6 ו 8. המטרה היא שנגיע ל 150-200 דירות שימחזרו, ישתלו ויחליפו שתילים באהבה.

כך יוצרים קהילה מחוברת ושומרים על הסביבה. מי יודע, אולי זה גם יגרום לתושבים לשים לב לנושא המחזור. אם כן, הרווחנו בגדול!

כותבים

  • תושב חריש, BA בכלכלה וניהול של האוניברסיטה הפתוחה, MA בפילוסופיה אוניברסיטת תל אביב. פעיל למען קידום התרבות, הספורט והקיימות בחריש.

השאר תשובה

Please enter your comment!
Please enter your name here