איך להפוך את הפרחח למלאך "כשהנערים שרים" – הזמנה לסרט

0
פנימייה. ילדים אבודים. מנהל שמאמין בכוח, משמעת קשה ועונשים. זו משוואה ששווה מלחמה בלתי נגמרת ותעלולים חוזרים. קלמנט מאתיו הגיע למשרה בלתי אפשרית כמורה בפנימייה לפרחחים סוררים, או כך לפחות תייגו אותם. מאתיו הוא מורה למוסיקה עם אמונה בתלמידים, שידע להשתמש בשירה כדי לעזור לתלמידי הפנימיה להתחבר לקול הפנימי שלהם ולהגשים את עצמם. כשהנערים שרים הוא סרט משנת 2004 שהיה מועמד ל-2 פרסי אוסקר.

לצפיה לחץ כאן

התלמידים שנחשבו לבעייתיים זכו למשמעת נוקשה מהמנהל יאשין שהאמין בגישת פעולה – תגובה ומנגד מאתיו ששימש המנצח על המקהלה. תפקידו של המנצח הוא מדהים כי הוא נמצא עם הגב לקהל ותפקידו להעצים את כל חברי המקהלה או התזמורת, תחשבו על זה לרגע. המנצח נמצא עם הגב לקהל וכל תפקידו הוא להעצים את שאר החברים.

אז כדאי לראות את הסרט כדי לקבל השראה על תפקידה של המוסיקה במציאת הקול הפנימי, בהגשמה העצמית, בתפקידה המנחם והמתווך מול הסבל הקיומי ועל אדם אחד מאמין שמצא דרך להפוך פרחחים למלאכים מאושרים. ויש גם את פייר מוראנז' אבל את זה כבר אשאיר לכם לצפות.

גם אני מאמין במוסיקה, גם אני מאמין בחינוך על ידי העצמה והגשמה. אני מאמין שמוסיקה יוצרת הרמוניה וגם אם כולם מזייפים בצורה הרמונית זה עדיין בסדר! ההרמוניה היא המעלה החשובה. אפשר ליצור הרמוניה גם כאן בחריש כי מוסיקה היא שפה והיא לא מבדילה בין גזע, מין ודת.

אז תצטרפו אלינו לחלום ובואו לקחת חלק בבניית מרכז אמנים שנהיה בטוב ובהרמוניה. נפגשים בזום במוצאי שבת ב 20:00. הקישור ישלח דרך קבוצת הווטסאפ הייעודית
נשתמע!

כותבים

  • תושב חריש, BA בכלכלה וניהול של האוניברסיטה הפתוחה, MA בפילוסופיה אוניברסיטת תל אביב. פעיל למען קידום התרבות, הספורט והקיימות בחריש.

השאר תשובה

Please enter your comment!
Please enter your name here