טיפים מקצועיים- הכן עצמך לראיון עבודה

0
מיון לעבודה
צילום: יונית צדוק

אנחנו עומדים בפני תקופה מאתגרת עבורנו , אחוזי דרושים עלו והמעסיקים מרשים לעצמם לדרוש יותר ובכל זאת איך את/ה מתוך אלפי מועמדים תקבל/י את המשרה ?
הנה לך מספר טיפים עיקריים, מקצועניים, פשוטים להבנה ומאוד ממוקדים להצלחה שלך .

● קוד לבוש
למראה החיצוני יש השפעה גדולה על הרושם הראשוני שלכם, ולכן חשוב להקפיד על מראה השיער, הציפורניים, האיפור, הריח, הגילוח ורמת הניקיון הכללית – כי כולם משחקים תפקיד חשוב
בכל מקרה הקו המנחה לבחירות שלכם צריך להיות נוחות.

● להתכונן לקראת הראיון
לא קל לספר על עצמנו בראיון עבודה, אבל בכל זו תידרשו, מן הסתם, לעשות זאת ולכן תחשבו מראש מה רצוי להגיד וממה עדיף להימנע. כמו כן, נסחו משפטים מראש וכתבו אותם על מנת לתרגל לפני כניסתכם לראיון. מניסיוני, השאלה: "ספרו לי על ניסיונכם המקצועי" או "ספרו לי קצת על עצמכם" הן מן הראשונות שנשאלות, אני ממליצה להכין נאום קטן ומוכן מראש כולל התייחסות לסיבה שאתם רוצים את העבודה הזו וחושבים שאתם מתאימים. בנוסף כדאי שתכירו את השאלות השכיחות מראש ותנסחו לעצמכם תשובות בהן תוכלו להשתמש בזמן הריאיון. שאלות פופולאריות הן, בין היתר: מדוע את/ה מתאים/מה לתפקיד? מדוע הפסקת לעבוד במקום העבודה הקודם? מהי התכונה הכי חיובית שלך?

● הכנה טכנית
תבדקו שקורות החיים שלכם מעודכנים עד לרגע הנוכחי, תארגנו את קורות החיים לפי נושאים עיקריים (אפרט על זה בטור הבא) יש להכין מראש המלצות, מכתבי הוקרה, המלצה והצטיינויות , תעודות מקצוע וכד'

● לימוד תיאורטי
לפני כל ראיון כדאי להקדיש זמן להכרת הארגון שאליו אתם מעוניינים להצטרף. וזה לא פחות חשוב משאר הטיפים כאן, מכיוון שכאן המעסיק בודק עד כמה אתם מבינים לאן הגעתם ועד כמה אתם רציניים בקשר לעבודה עצמה . כאן נבחנות הרצינות ומוסר עבודה שלכם.

● אל תבלפו

מיון לעבודה
צילום: יונית צדוק

שקר הוא מסוג הדברים שחוזרים כמו "בומרנג"; מלבד העובדה שמדובר בעבירה, השקר, טבעו לצוף ולהתגלות. לא תמיד צריך לעדכן את המראיין בפרטים מיותרים, שלא נשאלתם לגביהם ישירות, אבל הימנעו משקרים. נסו להתמקד בפרטים המציגים אתכם באופן חיובי.

● הקשבה
תקשיבו היטב לשאלות של המראיין ותענו לעניין , הם בוחנים את יכולת הבנת הנשמע שלכם וגם את הדרך בה אתם מתמודדים במצבים שאינם נוחים לכם.

● גישה חיובית
אמצו גישה חיובית והאמינו בעצמכם, אם לא תאמינו שיש לכם סיכוי, סביר להניח שלא יאמינו לכם ובכם.
מאחלת לכם חג שמח ושנה טובה מלאת אושר, בריאות, שפע ופרנסה טובה לכולם!
שתמיד נהיה לראש ולא לזנב !

השאר תשובה

Please enter your comment!
Please enter your name here