מעסיקים עובדים? הסגר סוגר עליכם? הגעתם למקום הנכון!

0
עובדים ומעסיקים

מה ניתן לעשות כדי לצלוח את התקופה הלא פשוטה הזו?

לא מעט מעסיקים שואלים מה ניתן לעשות כדי לצלוח את התקופה הלא פשוטה הזו בנסיבות בהן הקושי הכלכלי נותן את אותותיו מחד, והאחריות שבהעסקת עובדים לרבות הוצאות ותשלומים כאלו ואחרים אינה פוחתת מאידך.
ראשית יש לזכור כי לכל דבר יש פתרון וכל מקרה נבחן לגופו. לכן חשוב להיעזר בעו"ד שמכיר ויודע את צרכי העסק שלכם, שילווה אתכם באופן אישי ופרטני, ושיספק את המענה הנכון עבורכם כאשר מתעורר/ת שאלה ו/או צורך למול העובד.
שנית, דיני העבודה מאפשרים קשת רחבה של אפשרויות. לדוגמא: הסכמי עבודה אישיים עולים בחשיבותם על פני צווי הרחבה ו/או הסכמים קיבוציים (להחריג הוראות חוק שלא ניתן להתנות עליהם כגון: שכר מינימום וכיוצ"ב) ונבחנים לגופם עת מתעוררות מחלוקות בין הצדדים.

למעשה ניתן, בין היתר, לסיים הסכם עבודה קיים ולערוך הסכם עבודה אחר, חדש, הכול בהסכמת העובד בלבד. בהסכם החדש יהיה ניתן לקבוע כי משכורת העובד תעמוד על סך X (שהינו מופחת מהמשכורת באחוזים מסוימים) ובלבד שאינה מתחת לשכר המינימום.
אתם בוודאי שואלים מדוע ולמה עובד יסכים להשתכר במשכורת פחותה מזו שמקבל כרגע.
תופתעו לגלות ש באמצעות ניהול משא ומתן נכון וטוב ניתן לגשר על הפערים ולהגיע להסכמות והבנות שחשבתם עליהן כבלתי אפשריות, והכל בדרך נעימה, ברצון וכוונה טובים, ותוך תיאום ציפיות. כך לדוגמא, ניתן להציע כי לתקופה זמנית השכר יעמוד על x ובחלוף כמה חודשים יוחזר לשכר הרגיל לרבות ההפרש, ניתן להציע גם כי בתקופה הזו ההפרשות לפנסיה יישארו על כנם ולא יופחתו לרבות הפרשות לקרן השתלמות וכיוצ"ב.

עוד אפשרויות:

אפשרות נוספת היא פיטורי העובד. זאת במידה ולא הגעתם להסכמה כאמור, ו/או אם החלטתם כי זהו הצעד הנכון לעשות, ועוד כהנא וכהנא אפשרויות. כך או כך, חשוב לעשות זאת בצורה נכונה ובהתאם לדין.
לכן גם בימים אלו חשוב שיהיה לכם עו"ד מומחה בתחום ושמתעסק רק בדיני עבודה שיעזור לכם, בין היתר, להתנהל נכון, שכן התנהלות נכונה ותקינה חוסכת בסופו של דבר מאות, אם לא אלפי שקלים, ויתרה מכך – מונעת עבירות פליליות.
בנוסף לכך, עו"ד מומחה בתחום מבין מה יכול להיות לכם לרועץ, ובזמן אמת להתריע/להנחות אתכם תוך ראיה מרחבית, ובשעת הצורך אף למצוא פתרונות יצירתיים ככל שניתן ולדייק את הדברים עבורכם.

עו"ד יעבור איתכם על תנאי ההעסקה של העובדים, הגדרת תפקידי העובדים בעסק, שעות העבודה לרבות שעות נוספות. ידייק את כל הקשור ליחסי עובד מעסיק, יכיר את העסק וצרכיו, יחזק את החוזקות, ישלים את החוסרים ובכך ישררו השקט, ההגנה והבטחון, שייתנו לכם מרחב נשימה גם בסגר.

האמור בכתבה זו אינו בא להחליף יעוץ משפטי ואינו בגדר ייעוץ משפטי.
כל מה שנכתב בלשון זכר או נקבה נכתב מטעמי נוחות בלבד, כל האמור לעיל מתייחס לשני המינים כאחד.

כותבים

  • עו"ד יסמין חן, מייסדת ובעלים ביסמין חן ושות' – משרד עורכי דין

השאר תשובה

Please enter your comment!
Please enter your name here