איך שהגלגל מסתובב…

0
138
Cooperation
Photo by Savvas Stavrinos from Pexels

באוגוסט, כשישבתי במוסך בברטעה וחיכיתי, שיסיימו את התיקונים לרכב שלי לפני הטסט, היו שם גם שני בחורים ערביים צעירים, שגם בוא לתקן את רכבם. הגדול שביניהם עזר למכונאי המוסך בתרגום: המכונאים לא דיברו עברית, ואני-לא מדברת ערבית.

שוחחתי עם הבחור, והוא סיפר לי, שהוא גר באום אל קוטוף, שעובד במד"א, שארבע שנים התנדב בכפר הנוער שמארגן חופשות לילדים חולי סרטן, ושהוא מאמין בשלום, דו-קיום ושיתוף הפעולה של שני העמים. חשבתי לי, שאולי נוכל לעשות משהו יחד, והצעתי לו. הסכים והחלפנו מספרי טלפונים.

הרכב תוקן בהצלחה, עבר טסט בלי בעיה. התחלנו את שנת הלימודים, ושכחתי מהבחור.

אתמול בארץ היו הרבה שריפות. אחת השריפות הייתה בכפר אום אל קוטוף. בקבוצות רבות דיברו על השריפה, רבים דאגו לשלום תושבי חריש, חששו מהתפשטות השריפה גם לעיר שלנו.

אני, בתור מתנדבת ביחידת סע"ר של חריש, יצרתי קשר עם אנשי הביטחון של חריש, ונמסר לי, שהשריפה היא רק באום אל קוטוף, שאין סכנה לתושבי חריש, ואין מה לדאוג…

וגם, שבאום אל קוטוף מפנים אנשים מביתיהם…

עדכון זה, וגם עדכונים אחרים, שהעבירו אנשי דוברות העירייה, הגיעו לקבוצות ואטסאפ, ובקבוצת שיתופי הפעולה של חריש העלו שאלות, האם תושבי אום אל קוטוף צריכים עזרה.

אז נזכרתי בבחור, שהכרתי במוסך בברטעה.

פניתי אליו דרך סמס, מפני שהמספר שנתן לו, לא היה מחובר לואטסאפ. וקיבלתי תשובה.

התכתבות בווטצאפ

הצעתי לבחור ליצור קבוצה של שיתוף פעולה בין תושבי חריש לבין תושבי אום אל קוטוף, והוא נענה להצעה בשמחה. והנה, קמה קבוצת שיתוף הפעולה "חריש-אום אל קוטוף". אז נכון, לא הצלחתי לארגן לנו אושפזין לסוכות, אבל מצאתי פרטנר לשלום.

זה גם נחשב, לא?

נ. ב. כל מי שרוצה לקחת חלק בפעילויות משותפות לנו ולתושבי אום אל קוטוף, מוזמנים להצטרף לקבוצת "חריש-אום אל קוטוף" באפליקציית ה WhatsApp שלכם. מחכים לכם.

כותבים

  • MA בבניה והערכת תכניות לימודים, מורה מוסמכת לגיל הרך, מורה מאמנת לפרחי הוראה, מורה במערכת השיעורים הלאומית ויועצת פדגוגית

השאר תשובה

Please enter your comment!
Please enter your name here