הכירו את משפחת לבן

0

מה השמות והגילאים שלכם?

נעים להכיר, אנחנו רועי וענת לבן. אני בן 40 ואשתי בת 39. בדצמבר לילדים שלנו, אבישי(7) ואדוה(3), יש יום הולדת.

מהיכן הגעתם לחריש?

נדדנו יחד שנים רבות. עברנו בירושלים, תל אביב, חדרה. הגענו לחריש מפרדס חנה, בה גרנו זמנית כמה שנים וחיפשנו את הבית הקבוע שלנו. יגענו אך מצאנו. אנו גרים בדירת גן מקסימה ברחוב גפן בשכונת חורש.

במה אתם עוסקים?

ענת בוגרת בצלאל המחלקה לצילום, ועוסקת בתחום המכירות ואדמיניסטרציה שנים רבות. אני בוגר בצלאל המחלקה לתקש"ח, עבדתי שנים בתחום השיווק, מיתוג, עיצוב ובניית אתרים ואפליקציות מובייל, אך היום אני מתמקד בשני הדברים שתמיד עניינו אותי, ציור ומוזיקה.

איך שמעתם על חריש?

במשרד שעבדתי בו היתה עובדת נחמדה שבדיוק קיבלה את המפתחות לדירה שרכשה בחריש.
היה מרגש. באותו זמן היתה כתבה על חריש בחדשות. בעיני זאת היתה עיר שאנחנו יכולים לקחת חלק בהתהוותה. בדקנו הרבה מאוד דירות עד שמצאנו את הנוכחית והתאהבנו בה.

איך היה המעבר?

המעבר היה זריז ומדויק, הובלנו את תכולת הדירה תוך כמה שעות ודאגנו להרכבת המיטות, הארונות, בגדים בסיסיים. כל שאר הבית היה בארגזי קרטון. אבל הייתה שמחה גדולה לעבור לעיר החדשה.

איך קיבלו אתכם החרישניקים בעיר?

אנחנו גרים בבניין מקסים ברחוב גפן. השכנים מקסימים ומגוונים, חילונים חיים בנועם עם דתיים, יש שכנים שנזקקים לעזרה ושכנים שלא מהססים ודואגים להם. אנחנו מקבלים החלטות משותפות ביחד. האווירה היא מקסימה ומשרה תחושה שביחד ניתן לעשות פחות או יותר הכל.

הסתדרתם עם עבודות ומסגרות לילדים?

אני כרגע לא עובד, אני נכה 100%, ואיבדתי את כושר העבודה שלי בגלל מצבי הבריאותי. אשתי עובדת בחנות "צומת ספרים" קרובה מאוד (מתחם ביג פרדס חנה), והידע שלה בכל סוגי הספרים מומלץ אז אם אתם מחפשים משהו מעניין לקרוא, תתיעצו איתה. היא הכתובת.

אילו דברים אתם אוהבים בחריש?

זיהינו קהילה מקומית מעניינת מאוד של אמנים, ראינו שעסקים נפתחים בדרך ארץ, בי"ס ממלכתי רונה רמון נפתח, והמועצה הפכה לעיר. כל זה עודד ממש. ליד ביתנו יש את קניון More שבו יש מסעדה וגלידריה פתוחות בשבת.
במרחק הליכה אפשר לטייל מתחת לכביש 6 ולעבור למסלולי הליכה יפים עד קיבוץ מענית.
לעיר יש המון פוטנציאל.

אילו דברים הייתם משפרים/מוסיפים בחריש?

אמנם אנחנו נמצאים בתקופה של אי ודאות. יש עוצר, סגר, אבל בשלב מסוים זה יפסק והדלת תיפתח בפנינו להוסיף לעיר הרבה מאוד דברים:
מוזיאון, קונסרבטוריון, סינמטק, בתי קפה נחמדים בשבת, שוק איכרים, מכולות, עוד כמה סופרמרקטים, מתנס"ים, פעילויות לילדים בחגים, פאבים נחמדים עם הופעות חיות ובירה טובה. כשר? לא חייב.

יש משהו שאתם רוצים להגיד לחרישניקים?

לכל מי שהגיע לחריש בתקופה האחרונה כמונו, ברוכים הבאים לחריש ובהצלחה.

לסיום, תנו תובנה הכי חשובה שלמדתם על החיים.

החיים לפעמים לא צפויים ודברים שלא תוכננו קורים. צריך בכל זאת כל בוקר לקום ולהגיד תודה.

כותבים

השאר תשובה

Please enter your comment!
Please enter your name here