התאומות מאשה ודאשה – או, ערעור היסודות של הרפואה הקונבנציונאלית

0

אני מזמין אתכם להכיר את מאשה ודאשה, זוג תאומות סיאמיות רוסיות, התאומות נולדו בבריה"מ ב-3.1.1950. האם הורדמה בלידה וכשהתעוררה סופר לה שהתאומות מתו בלידה.
אלא שהאמת הייתה שונה לגמרי. התאומות נלקחו ישירות מחדר הלידה למכון מחקר ליד מוסקבה. זה היה גורלן של אחד מזוגות התאומים ה"סיאמיים" או תאומים מאוחדים יוצאי הדופן ביותר שנולדו אי-פעם, להפוך לעכברי מעבדה ולהיות אחת מהחידות היותר מוזרות עבור "מדע" הרפואה.

אקדים ואומר שתאומים זהים נוצרים כאשר ביצית מופרית מתחלקת לשתי ביציות. שתי הביציות גדלות לשני תינוקות זהים בכל המובנים.
תאומים מאוחדים או סיאמיים נוצרים באותה דרך כמו תאומים זהים, אך הביציות, מסיבה כלשהי, לא נפרדות לגמרי, במקום זאת הן נשארות צמודות באופן חלקי. האופן הייחודי שבו היו התאומות מאשה ודאשה מחוברות, הוא שגרם למדענים הרוסים עניין כה רב בהן.

חיידקים, וירוסים, פטריות ופרזיטים כגורמי מחלה

מיד אפרט מה ייחד את הזוג הזה, אלא שלפני כן אני רוצה להביא כאן את אחת מהנחות היסוד הראשיות של הרפואה הקונבנציונאלית.
מאז ימיו של לואי פסטר והמחקר שלו בשנת 1854, התבססה ברפואה הגישה האומרת שמיקרובים שונים (חיידקים, וירוסים, פטריות ופרזיטים) הינם מחוללי המחלות העיקריים.
גישה זו טופחה וחוזקה כמובן בעיקר ע"י חברות התרופות, כי כאשר אנשים מאמינים שגורם המחלה הוא מיקרוב כלשהו, קל למכור להם את ה"תרופה" אשר הורגת את אותו מיקרוב ו"מרפאת" את החולה.

אם נלך לפי הנחת יסוד זו הרי שכל וירוס או חיידק המשוטט במערכת הדם של אדם מסוים, יגרום בדיוק את אותה התגובה גם אצל אדם אחר, וההנחה הזו מוצאת לה בסיס בכל מה שאנחנו מכירים כהדבקה בין חולה אחד לשני.

אלא שכאן בסיפור נכנסות התאומות שלמרות שהיו מחוברות האחת אל השנייה, עם חלק ממערכות הגוף שהיו משותפות ומערכות הדם שהיו מחוברות, הן לא היו נדבקות במחלות האחת מהשנייה.

אז נתחיל מההתחלה, מאשה ודאשה נולדו עם ארבע ידיים, היו להן רק שלוש רגליים. הן היו עומדות על שתיים מרגליהן, אחת נשלטת ע"י מאשה, אחת ע"י דאשה בעוד שהשלישית, שריד של רגל, נשארה באוויר מאחוריהן. המעיים העליונים שלהן היו נפרדים, אך היה להן במשותף מעי תחתון יחיד ורקטום יחיד. היו להן ארבע כליות ושלפוחית שתן אחת, ולעתים קרובות לא הייתה ביניהן הסכמה לגבי מתי להשתין. הייתה להן מערכת רביה משותפת.
בגלל העובדה שכל אחת שלטה על רגל אחת, הן למדו ללכת רק בגיל 5 ונאלצו להשתמש בקביים. עד אז הן היו הולכות למעשה על 5 גפיים. הרגל השלישית (שהייתה מיזוג לא שלם של שתי הרגלים הפנימיות) ונשארה תלויה ואויר, הוסרה בניתוח כשהן היו בנות 17.
התאומות עברו עד גיל 6 סדרות מחרידות של ניסוייים מדעיים חלקם אכזריים במיוחד כמו מכות חשמל, הזרקות של חומרים שונים, טבילה במים קפואים וכד..
מכיוון שמערכות הדם שלהן היו מחוברות, התאומות חלקו ביניהן את הדם האחת של השנייה. לכן, חיידק או וירוס שנכנס לזרם הדם של אחת התאומות היה אמור להופיע בהקדם בדמה של אחותה. יחד עם זאת, ובאופן מפתיע, מחלות השפיעו עליהן בצורה שונה לחלוטין. דאשה הייתה קצרת-רואי, עם נטייה להצטנן והייתה ימנית. מאשה הייתה מעשנת לעתים, היה לה מבנה גוף בריא יותר, לחץ דם גבוה יותר מאחותה, ראיה טובה והייתה שמאלית.
מאשה אהבה אלכוהול ודאשה סלדה ממנו, אך נאלצה "להנות" מכל התופעות של שתיית האלכוהול משום שמערכת הדם שלהן הייתה מחוברת!

הנה סרטון קצר על האחיות:

דפוסי הבריאות השונים של התאומות מהווים תעלומה עד היום (לרפואה הקונבנציונאלית). מדוע האחת חלתה במחלת ילדות כגון חצבת, לדוגמא, בעוד האחרת לא? ה"נגיף" של החצבת היה בגוף של שתיהן, בזרם הדם המשותף שלהן; אם כך מדוע לא שתיהן קבלו את החצבת?

ברור שכדי "לקבל חצבת" צריך יותר מאשר שיהיה את "נגיף" החצבת. תופעה זו נצפתה שוב ושוב אצל הילדות (שפעת, הצטננויות, מחלות ילדות אחרות – את כולן הן חוו בנפרד) אם לחיידקים לבדם היה את הכוח לגרום למחלות זיהומיות, מדוע אחת התאומות הייתה נשארת חופשיה ממחלה, בזמן שהשנייה הייתה חולה? מה היה במבנה שלהן שהפך אותן לשונות האחת מהשנייה?

כלומר אם הנחת היסוד של הרפואה הקונבנציונאלית הייתה נכונה, הרי שכל וירוס או חיידק שהיה בדם של אחת מהן היה אמור "להדביק" את השנייה ושתיהן היו אמורות לסבול מאותה מחלה באותו הזמן.

כאן נכנסת הרפואה החדשה (או בשמה המלא – German New Medicine או בקיצור – GNM) ונותנת הסבר מעולה לתופעה.
הרפואה החדשה מראה שהגוף אינו פועל נגדנו, אלא להיפך, הוא מנסה לעזור לנו בכל האמצעים שניתנו לו.
התגלית מראה, שהתופעה שמקובל לקרוא לה "מחלה", היא למעשה ביטוי לתוכנית ביולוגית שהופעלה כתוצאה מקונפליקט או טראומה שחווינו, ומטרתה של התוכנית הביולוגית היא לעזור לנו להתמודד עם הקונפליקט.
הרפואה החדשה מראה שלא רק שהמיקרובים השונים (וירוסים, חיידקים ופטריות) אינם גורמים למחלות, אלא להיפך – הם מצטרפים לתוכנית הביולוגית רק בשלב הריפוי, כדי לעזור לגוף להחלים יותר מהר ויותר טוב.
וקונפליקט הוא למעשה, האופן המאוד סובייקטיבי שאדם מסוים חווה אירוע מסוים, כלומר אדם אחד יכול לחוות את העולם החיצוני כמאיים ומסוכן, בעוד שאדם אחד יחווה את העולם כמקום ידידות ובטוח ורק מעצם נקודת המבט הזו כל אחד מהאנשים יחווה אירועים דומים באופן שונה לחלוטין.

כפי שנאמר בסרטון, למאשה ודאשה היו אישיויות נפרדות, הן היו שונות לחלוטין האחת מהשנייה, מאשה הייתה דומיננטית, שתלטנית, אכזרית ואף על גבול הפסיכופתית בעוד שדאשה הייתה עדינה, רומנטית ושאפה לחיים נורמאליים.
מאשה תפסה את עצמה כלסבית בעוד שדאשה הרגישה נשית והייתה מאוהבת בבנים כאלה ואחרים.
מאשה הייתה מתעללת באחותה לעיתים אף ברמה הפיזית והשנייה נותרה עדינה ונעימה למרות כל מה שחוותה
ומכאן בעצם שכל אחת מהתאומות תפסה את העולם באופן שונה ומאוד סובייקטיבי.

המקרה של מאשה ודאשה מראה בצורה יוצאת דופן עד כמה אירועים ומצבים אובייקטיביים נחווים באופן שונה, מתפרשים באופן שונה ומשפיעים באופן שונה על כל אדם.
מאשה ודאשה נאלצו לחוות ביחד את אותם מצבים. הן היו חשופות ביחד לאותן טראומות (בפרט לאור הניסויים הקשים שחוו בילדותן) אך הן היו ישויות נפרדות, לכל אחת מהן הייתה את הנפש, הרוח והנשמה שלה, לכל אחת התפתחה האישיות שלה והאופי הייחודי שלה, ומבחינה רגשית כל אחת חוותה את המצבים האלה בצורה שונה, ולכן הן חוו מחלות שונות.

כפי שנאמר למעלה נראה שמאשה הייתה בעלת אישיות יותר דומיננטית מבין השתיים, ולכן דאשה הייתה יותר פגיעה ויותר נוטה לחלות, או בשפה של הרפואה החדשה התרחשו אצלה יותר תוכניות ביולוגיות לסייע לה להתמודד עם המצבים שחוותה.

עצם קיומן של התאומות מעלה סימני שאלה מאוד גדולים על אותן "עובדות" רפואיות, לגבי אמיתותה של ההנחה שמקרובים הם הגורמים למחלות (אגב מסתבר שהמחקר של לואי פסטר היה מוטה ובלתי שלם ולא היה מתקבל כיום על ידי אף מוסד מדעי שמכבד את עצמו).
התופעה שתוארה אצל האחיות גם מעלה סימן שאלה גדול על כל תעשיית החיסונים והאמיתות שלה.

דאשה נפטרה מהתקף לב ב – 17.4.2003 בגיל 53. מאשה העדיפה לא לקבל טיפול רפואי שיאפשר לה להמשיך לחיות, והיא נפטרה 17 שעות לאחר מאשה, בשל הרעלת דם מהגוף של אחותה שהחל בתהליך פירוק וריקבון.

עוד סרטון על מאשה ודאשה כאן

כותבים

השאר תשובה

Please enter your comment!
Please enter your name here