מהפכה רפואית וטכנולוגית, שתשנה את פני האנושות ועולם הרפואה, בדרך אלינו.

0
קרדיט לאתר DepositPhotos
קרדיט לאתר DepositPhotos

כתבה זו נכתבה על סמך הבנתי האישית של כתבה שפורסמה והלינק שלה מצורף. הכתבה שלי אינה מהווה עובדה מדעית כלשהי או המלצה רפואית כלשהי.
לינק לכתבה:  https://m.youtube.com/watch?v=ebox2Id4lnI&feature=emb_title

תארו לכם אדם משותק כתוצאה מפגיעה בחוט השדרה, נכנס לניתוח בו משתילים לו רקמה בריאה כתחליף לרקמה הפגועה. לאחר הניתוח הוא חוזר ללכת כרגיל.
תארו לכם אדם עם אי ספיקת לב חמורה, נכנס לניתוח בו משתילים לו לב חדש שנבנה בהדפסה תלת ממדית מהרקמה שלו עצמו, ולאחר הניתוח, אותו אדם מסוגל לחזור לפעילות מלאה, ואפילו יכול להגיע להישגים בספורט, עם לב חדש, טרי וצעיר ממנו בכמה שנים.

אז זהו שהחלום הזה בדרך למציאות !

חברה ישראלית בשם MATRICELF BIO TECH, הצליחה לשחזר רקמות אנושיות פגועות בעמוד השדרה, בהדפסת תלת מימד.
כן, כן, שחזור של רקמת עצבים של חוט השדרה, רקמה שנחשבה עד כה כבלתי ניתנת לתיקון, מאחר ותאי העצבים אינם יכולים להיבנות מאליהם (בשפה המדעית: רגנרציה). זאת בניגוד למשל, לרקמת העור שמשחזרת את עצמה במהירות אדירה לאחר פציעה.
בשיטה החדשנית, נלקחים תאים מהרקמה של אותו פציינט ובעזרת שיטות מיוחדות של השריה הורמונלית ויצירת סביבה תאית מתאימה, תאים אלו מתמיינים חזרה לתאי גזע. לאחר מכן מתמיינים שוב לאותה רקמה אליה הם מושתלים.
תאים אלו, על סמך הדמיה של אותו אזור פגוע, משוחזרים בדיוק מדהים למבנה של הרקמה הפגועה באמצעות הדפסת תלת מימד. לאחר מכן, מושתלים חזרה לאזור הפגוע, כמעין שלד, כמו שלד של בניין. הגוף אינו דוחה את השתל, מאחר ואותו שתל נוצר מתאי הגוף של המנותח עצמו. הטכנולוגיה המדהימה כבר נוסתה בבעלי חיים (חולדות). בקרוב יחלו הניסויים הראשונים בבני אדם.
העתיד ואתו התקווה לאותם חולים ומשפחותיהם, נראים קרובים יותר מתמיד. חייהם של אנשים עם נזקים רפואיים, שהיו עד כה בלתי הפיכים, יוכלו לחזור לבריאות איתנה עם שתלים תקינים ובריאים מרקמה מהונדסת של אותה רקמה פגועה. יוכלו לקבל לב חדש או עמוד שדרה או עין או כל אבר אחר שתוכלו לחשוב עליו.

כותבים

השאר תשובה

Please enter your comment!
Please enter your name here